Вагітність

Правильний спосіб життя при вагітності

Вагітна жінка

12 основних порад для правильного способу життя вагітної жінки

Вітаємо, Ви вагітні! Настав час переглянути стиль життя, адже основне завдання майбутньої мами – народження здорового малюка. Не забувайте добре харчуватися та вести активний спосіб життя.

12 основних порад для правильного способу життя вагітної жінки:

1. Харчуйтеся збалансовано

Вам, як майбутній мамі, знадобиться їжа, що має високий вміст клітковини, низький вміст жиру.

Харчуйтеся збалансовано. Уникайте заборонених під час вагітності продуктів

quote

2. Уникайте чи обмежте споживання заборонених під час вагітності продуктів:

Наприклад, кофеїн чи деякі види риби треба споживати дозовано. Дізнайтеся більше

3. Навіть за великого бажання задовольнити підвищені потреби організму в вітамінах та мінералах під час вагітності тільки завдяки їжі, відверто кажучи, важко.

Дотримання здорової та добре збалансованої дієти в поєднанні з мультивітамінно-мінеральним комплексом, наприклад Елевіт® Пронаталь, є важливим під час вагітності. Це допоможе забезпечити Ваш організм поживними речовинами, необхідними для здорової вагітності.
Елевіт® Пронаталь – спеціальний комплекс, який має клінічно доведену ефективність1 у профілактиці уроджених вад у розвитку майбутньої дитини6. Містить 12 вітамінів і 7 мінералів для забезпечення підвищених потреб організму в період вагітності та годування груддю. Елевіт® Пронаталь приймають один раз на день зранку під час прийому їжі.

4. Приділяйте більше уваги гігієні.

Прості заходи, такі як миття рук перед приготуванням їжі, збереження кухонних поверхонь в чистоті, ретельне миття свіжих фруктів і овочів, зберігання продуктів належним чином і при правильній температурі допоможуть уникнути непотрібних ризиків під час вагітності.

5. Відвідуйте заняття в «Школі майбутніх мам».

Так Ви будете знати, чого очікувати від вагітності, і краще підготуєтесь до пологів.

Жінка робить зарядку

6. Контролюйте своє вранішнє нездужання.

Токсикоз також може вплинути на Ваш спосіб життя. Є декілька способів уникнути вранішньої нудоти. Одним з них є приймання спеціального мультивітамінно-мінерального комплексу Елевіт® Пронаталь. Клінічно доведено, що Елевіт® Пронаталь полегшує симптоми вранішнього токсикозу вагітних на 54%5.

7. Зменшуйте ризик виникнення закрепу та печії.

Під час вагітності можуть виникати такі неприємності, як закріп та печія. Скористайтеся нашими порадами зменшення ризику їх виникнення.

8. Регулярно займайтеся спортом.

Під час вагітності важливо підтримувати хорошу фізичну форму і займатися спортом. Це допомагає розслабитися та підготуватися до пологів. Намагайтеся приділяти 30 хв на день помірним фізичним навантаженням, наприклад ходінню, плаванню, йозі для вагітних тощо. Якщо Ви регулярно займалися спортом до вагітності, варто переглянути свій комплекс вправ та зменшити навантаження. Важливо не перестаратися і зменшити напруження, не займатися ризикованим спортом (де існує підвищений ризик травмуватися). Зверніться за порадою до лікаря, якщо не знаєте напевне, яким видом спорту можна займатися, а яким ні.

9. Почніть тренувати м'язи тазу.

Для зменшення напруги в м’язах тазу додайте вправи для тазового дна у свій комплекс щоденних вправ.
Вони також сприятимуть зміцненню сечового міхура.

10. Не вживайте алкоголь, наркотики та покиньте палити під час вагітності та в період годування грудьми.

Під час вагітності важливо підтримувати гарну фізичну форму і займатися спортом. Це допомагає розслабитися та підготуватися до пологів

quote

11. Зверніть додаткову увагу на стан Ваших зубів та ясен.

Користуйтеся м’якою зубною щіткою, адже під час вагітності зуби більш вразливі. Якщо у Вас ранкове нездужання (блювання), прополощіть рот водою і не чистість зуби деякий час, щоб зменшити наслідки кислоти. Під час відвідування стоматолога попередьте його, що Ви вагітні.

12. Тримайтеся подалі від фекалій кішки! Вони можуть містити шкідливі бактерії.

Якщо у вас є кішка, чистіть її туалет в гумових рукавичках, а ще краще – попросіть кого-небудь зробити це за Вас. Якщо Ви любите займатися садівництвом , також не забувайте про гумові рукавички.

Ми навели орієнтовний список речей, які необхідно знати під час вагітності, використовуйте його в якості орієнтира.

1. Czeizel AE, Dudas I. Prevention of the first occurrence of neural-tube defects by Periconceptional vitamin supplementation. New Eng J med 1992:327: 1832-5

2. Czeizel AE, Dudas I, Fritz G, Tecsoi A, Hanck A, Kunovits G. The effect of periconceptional multivitamin supplementation on vertigo, nausea and vomiting in the first trimester of pregnancy. Archieves of Gynecology and Obstetrics 1992;251;181 – 185.

5. Melbourne: Therapeutic Guidelines Limited; 2011.

6. Czeizel A.E. Primary prevention of neural-tube defects and some other major congenital abnormalities: recommendations for the appropriate use of folic acid during pregnancy. Paediatr Drugs. 2000 Nov-Dec;2(6):437-49. ​​​​