Гаряча лінія

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись на безкоштовну гарячу лінію компанії «Байєр» за телефоном 0 800 4002 19.

закрити

Моє тіло

Якщо ви плануєте створення сім'ї, буде корисно визначити свій репродуктивний цикл. Ведення індивідуального менструального календаря допомагає визначити час овуляції та збільшити шанси на запліднення.

Як Ваше тіло готується до вагітності

Щомісяця один із яєчників виробляє яйцеклітину. Приблизно в той же час матка готується до запліднення, а цервікальний слиз рідшає, щоб сперма проходила легше. Тільки-но яйцеклітина виходить, відбувається овуляція.

Яйцеклітина може бути запліднена впродовж 24 годин після овуляції

Яйцеклітина може бути запліднена впродовж 24 годин після овуляції, оскільки її шлях у матку проходить по матковій трубі. Якщо яйцеклітина запліднена спермою, то вона імплантується в матку і починається зародження нового життя.

Визначення фертильного періоду

Фертильний період і найкращий час для сексу з метою завагітніти – це лише кілька днів до і під час овуляції.

Саме в цей період шанси на запліднення збільшуються. Якщо ж ви чекаєте овуляції, щоб зайнятися сексом, сперма може не встигнути потрапити до яйцеклітини в потрібний момент. Проте сперматозоїд може прожити всередині декілька днів, чекаючи дозрівання яйцеклітини.

Couple planning

Секс під час фертильної фази може значно збільшити шанси на запліднення

Як визначити період овуляції?

У кожної жінки свій цикл, тому ми створили календар овуляції. Для цього потрібно знати перший день останньої менструації і тривалість менструального циклу (якщо цикл нерегулярний, слід вести облік протягом декількох місяців, а потім вирахувати середню тривалість).

Після того як Ви визначили вірогідний день своєї овуляції, можете сміливо планувати романтичний вечір із чоловіком

Інші ознаки фертильного періоду:

 • Зміни цервікального слизу
  Слиз виробляється шийкою матки і змінюється завдяки гормонам під час менструального циклу. (шийка матки – нижня, вузька частина матки, яка відкривається в піхву)

  Перед овуляцією (відразу після менструації) Ваш організм буде виробляти дуже мало слизу або не вироблятиме взагалі. Слиз буде густим, липким та білим чи просто непрозорим, а піхва – досить сухою. Сперма потребує слизу, щоб запліднити яйцеклітину, а значить, завагітніти на даному етапі малоймовірно.

  Близько до овуляції кількість слизу збільшиться, він стане кремово-білим чи кремовим, а піхва – вологою. В цей період шанси завагітніти збільшуються.

  Під час овуляції слиз стає рідким, прозорим і дуже еластичним (як сирий яєчний білок), а піхва зволожується. В цей період шанси на запліднення дуже високі.

  Після овуляції слиз знову стане густим і липким, а піхва – досить сухою. Шанс успішного запліднення зменшується.
 • Підвищення базальної температури тіла
  Базальна температура – це температура тіла під час відпочинку (сну). Записуючи показники температури протягом декількох днів, можна відстежити період овуляції. Овуляція зазвичай відбувається під час підвищеної температури, яка тримається щонайменше 3 дні. Такі фактори, як подорожі, зміна клімату, час доби, дієта, робочі години і тривалість сну можуть вплинути на базальну температуру.

  Для більш точного відстеження температури, її рекомендується міряти щоранку в один і той самий час, перш ніж встати з ліжка, за допомогою термометра фертильності або звичайного цифрового термометра.
 • Біль унизу живота
  Звертайте увагу на будь-який біль унизу живота, оскільки це може бути ознакою овуляції.
 • Предменструальні симптоми
  Під час овуляції можуть виникати типові симптоми ПМС: біль у грудях, здуття живота чи капризування.

Отримуйте задоволення від процесу планування дитини!

Couples feet

Запліднення дитини – захопливий і ніжний час. Не дозволяйте «сексу за графіком» забрати у вас задоволення. Розслабтеся та насолоджуйтеся інтимними моментами разом.

Часті запитання  

 • Чи впливає вік на фертильність?
  Так, якість Ваших яйцеклітин і характер овуляції з віком погіршуються. Жінки найбільш плодовиті у віці 20-30 років. Вік також може впливати на якість і кількість сперми у чоловіка.
 • Скільки часу потрібно, щоб завагітніти?
  Половина всіх подружніх пар вагітніє протягом 2-3 місяців з моменту початку спроб і 85% вагітніють протягом 1 року. Однак важливо розуміти, що пари відрізняються одна від одної. Найефективніше – розслабитися і отримувати насолоду, адже стрес під час запліднення тільки заважатиме.
 • Що я можу зробити, якщо спроби не увінчуються успіхом?
  Якщо Ви робите все правильно, але все ще не можете завагітніти після 6 місяців спроб, варто звернутися до лікаря за консультацією.

Додаткові поради з планування дитини

Тепер Ви знаєте, як визначити найкращий час для запліднення дитини. Зверніть увагу на рекомендації з харчування і способу життя. Вони містять багато корисної інформації про підготовку до здорової вагітності. З цією інформацією треба ознайомитися перш ніж почати спроби зачати дитину.Я...


*Czeizel A.E. Primary prevention of neural-tube defects and some other major congenital abnormalities: recommendations for the appropriate use of folic acid during pregnancy. Paediatr Drugs. 2000 Nov-Dec;2(6):437-49.

1. Czeizel AE, Dudas I. Prevention of the first occurrence of neural-tube defects by Periconceptional vitamin supplementation. New Eng J med 1992:327: 1832-5.
2. Czeizel AE, Dudas I, Fritz G, Tecsoi A, Hanck A, Kunovits G. The effect of periconceptional multivitamin supplementation on vertigo, nausea and vomiting in the first trimester of pregnancy. Archieves of Gynecology and Obstetrics 1992;251;181 – 185.
3. A.E. Czeizel, E.H. Puhó, Z. Langmar, N. Ács, F. Bánhidy. Possible association of folic acid supplementation during pregnancy with reduction of preterm birth: a population-based study. European Journal of Obstetrics & Gynecology 2, February 2010, Pages 135–140.

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище або скаргу на якість продукції, що виникли при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган.

Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу PV_Ukraine@bayer.com, або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00.

Київ 04071 вул. Верхній Вал, 4-б +38-044-220-33-00 +38-044-220-33-01