Список справ при плануванні вагітності | Елевіт® Пронаталь

Планування

Cписок справ при плануванні вагітності

Список справ при плануванні вагітності

Ось простий контрольний перелік, який стане у нагоді під час підготовки до вагітності. Для зручності його можна роздрукувати чи завантажити.

Завантажити

Харчування

Дотримуйтеся здорового харчування

Добре збалансований та різноманітний раціон харчування з великою кількістю свіжих фруктів і овочів допоможе вам двом якнайкраще підготуватися до створення сім'ї..

 

Почніть приймати мультивітамінно - мінеральні комплекси для вагітних

 

Перші 6-8 тижнів після зачаття мають вирішальне значення для розвитку дитини, включаючи розвиток життєво важливих органів. Тим більше, що більшість жінок у перші тижні вагітності не здогадуються, що вони вагітні.
Накопичення потрібного рівня поживних речовин в організмі майбутньої мами займає деякий час. Крім того, немає гарантій, що Ви отримаєте достатню кількість поживних речовин лише завдяки збалансованому раціону харчування. Прийом мультивітамінно – мінеральних комплексів для вагітних, наприклад, Елевіт® Пронаталь, забезпечить організм всім необхідним для здоров’я майбутньої мами та малюка.

Чоловіки повинні брати активну участь у підготовці до зачаття: вести здоровий спосіб життя, покинути палити, покращити свій раціон харчування та доповнити його полівітамінними комплексами, дбати про здоров’я сперми.

 

Важливі перевірки

Відвідайте лікаря

Поговорити з лікарем про своє бажання завагітніти – хороша ідея. Він проконсультує Вас стосовно потрібних аналізів та медичних оглядів, прийому ліків та вітамінів, ваги тіла тощо. Лікар допоможе розібратися в історії хвороби Вашої родини. Якщо Ви приймаєте протизаплідні, проконсультуйтеся з лікарем, як правильно припинити їх використання.

 

Планування дитини – відповідальний час і для майбутнього татка. Консультація з лікарем так само необхідна.

 

Відвідайте стоматолога

Відвідайте стоматолога для перевірки ротової порожнини та пройдіть усі необхідні лікувальні процедури перед вагітністю.

 

Перевірте своє медичне страхування

Якщо збираєтеся скористатися страховим полісом під час вагітності та родів, заздалегідь уточніть його умови. Вам знадобиться страхове покриття принаймні на 12 місяців.

 

Перевірте умови надання декретної відпустки

 

♀♂ Це вдалий час, щоб ознайомитися з усіма умовами декретної відпустки та обговорити зі своїм роботодавцем тривалість Вашої відпустки.

 

І нарешті ...

♀♂ Успіхів у плануванні вагітності! Відпочивайте, розслабляйтесь і весело проводьте час разом!

Спосіб життя

Вік і фертильність

♀♂ З віком фертильність знижується як у жінок, так і у чоловіків. Треба на це звертати увагу під час планування вагітності. Порадьтеся зі своїм лікарем стосовно даного питання.

 

Контролюйте свою вагу

♀♂ Вага тіла має значення для обох партнерів. Надмірна або недостатня вага може знизити шанси на зачаття. Прагніть досягти здорового індексу маси тіла (ІМТ): у межах від 18,5 до 24,99. Якщо індекс не відповідає нормам, порадьтеся з лікарем, як правильно досягти ідеальної ваги для планування вагітності.

 

Киньте палити і відмовтеся від алкоголю

 

Найбезпечніший варіант – утримайтеся від алкоголю і паління під час планування вагітності, під час самої вагітності та в період годування груддю.

 

Для підтримки здоров’я сперми чоловікам рекомендується уникати паління і надмірного вживання алкоголю під час спроб зачати дитину.

 

Зменшіть споживання кофеїну

Обмежте споживання кофеїну. Намагайтеся не перевищувати рекомендовану дозу – 200 мг на добу, що еквівалентно приблизно 2 філіжанкам еспресо. Пам'ятайте, що кофеїн також є в шоколаді, чаї і деяких безалкогольних та енергетичних напоях.

 

Уникайте стресів

♀♂ Стрес може вплинути на відносини між партнерами та знизити статевий потяг. Якщо Ви відчуваєте потребу розслабитися та «випустити пар», спробуйте такі методи релаксації, як йога, медитація, прогулянки.

 

Слідкуйте за овуляцією

Визначення періоду овуляції допоможе знайти найкращий час для спроб зачати дитину. Скористайтеся нашим калькулятором овуляції або придбайте в аптеці тест на визначення овуляції. Якщо Ви користувалися протизаплідними засобами (таблетки, ін’єкції, імплантати), для відновлення фертильності може знадобитися більше часу. Зверніться за порадою до свого лікаря, якщо бажаєте припинити використання контрацептивів.

 

Займайтеся спортом

Активний спосіб життя і регулярні помірні фізичні навантаження допоможуть досягнути хорошої форми. Добре було б зробити це разом!.