Календар овуляції

Календар овуляції – розрахувати овуляцію онлайн

Жінка з чашкою

Коли пара вирішує обзавестися потомством, спроби зачаття можуть відбуватися щодня. Визначити той самий момент, коли організм жінки готовий до материнства, допоможе календар овуляції

Процес овуляції

Овуляція – природний процес, який регулярно відбувається в організмі жінки. Про його початок свідчить перша менструація в юнацькому віці, а менопауза є логічним завершенням. Овуляція проходить усього кілька днів на місяць, і саме в цей період шанси на вагітність підвищуються в рази.

Що відбувається в організмі? Яйцеклітина поступово дозріває з фолікула, потім вона виходить з яєчника і потрапляє в маткову трубу. Її завдання – зустрітися зі сперматозоїдом і створити ембріон. Якщо сперматозоїдів на шляху не виявилося, яйцеклітина виходить назовні. Процес супроводжується мікророзривами в кровоносних судинах і відторгненням зайвого слизу. Іншими словами, йде менструація.

Життя яйцеклітини занадто коротке – всього 24 години. Сперматозоїд може чекати свого часу в матковій трубі 3-4 дні, це розширює вікно для успішного зачаття.

Щоби визначити той самий проміжок у декілька днів, потрібно успішно розрахувати овуляцію. Зробити це можна кількома способами. Один з найпопулярніших – календарний метод.

ovulation calender image 1

Як розрахувати овуляцію календарним методом

Важливо розуміти: розрахунок овуляції за допомогою індивідуального календаря підходить для сімей, які планують дитину. З метою контрацепції краще використовувати інші методи, оскільки точність календарного способу нижче середньої.
Календар овуляції ненадійний у таких випадках:

 • у жінки були пологи 2-3 місяці тому, цикл ще не прийшов до норми;
 • вік жінки від 40 років, коли наближається менопауза;
 • менструація йде нерегулярно;
 • жінка припинила приймання гормональних контрацептивів 2 місяці тому або менше;
 • період годування груддю.

Календарний метод ґрунтується на середній тривалості циклу в 28 днів. Період овуляції потрапляє рівно на середину – 14 день. Жінка може завагітніти за 4 дні до і 1 день після. Тобто, при циклі в 28 діб, шанси на зачаття підвищуються з 10 по 15 день.

Як розрахувати овуляцію, якщо місячні йдуть регулярно, але періодичність циклу інша? З урахуванням всіх нюансів формула виглядає так:

 1. Х - 18 = перший день фертильної стадії (сприятливого для запліднення періоду менструального циклу);
 2. Х - 13 = кінець фертильної стадії.

Х – загальна кількість днів у циклі. Наприклад, якщо він становить 30 днів, то шанси до зачаття підвищуються з 12 по 17 день. У цей період можна сміливо планувати вагітність.

Уже на цьому етапі лікарі рекомендують поповнювати запаси корисних речовин в організмі майбутньої матері. Вітаміни та мінерали необхідні для успішного виношування. Елевіт® Пронаталь забезпечує добову дозу нутрієнтів і стає корисним помічником на шляху до материнства.

Як розрахувати овуляцію онлайн

Сучасні технології розширюють межі. Сьогодні можна розрахувати овуляцію онлайн за допомогою спеціального калькулятора. Він повторює календарний розрахунок, тільки обчислення проводить автоматично. Жінці залишається ввести дані, які потребує програма, не ламаючи голову над математикою. Що запитує калькулятор:

 • дату початку останніх місячних;
 • тривалість циклу.

Обчислення займають секунди. Що робити, якщо місячні наступають нерегулярно? У цьому випадку програма зробить розрахунок, орієнтуючись на кілька дат. В окреме поле потрібно ввести дані за останні 3-5 циклів.

Існують додатки, які не тільки мають календар овуляції онлайн, але й працюють із додатковими даними. Зріст, вага, настрій і емоції жінки також враховуються при розрахунку овуляції. Іншими словами, програма намагається відстежити гормональний фон, щоб відповідь вийшла більш достовірною.

ovulation calender image 2
 1. Всесвітня Організація Охорони Здоров'я. Європейське Регіональне Бюро. Медичні критерії прийнятності для використання методів контрацепції 5-е видання, 2015.(Medical eligibility criteria for contraceptive use -- 5th ed. Geneva: World Health Organization; 2015)
 2. Духанин А.С. Критерии ответственного выбора витаминно-минерального комплекса для прегравидарной подготовки, ведения беременности и в период лактации: клинико-фармакологические и фармацевтические аспекты // РМЖ. Мать и дитя. 2017. №2. С. 109-115.
 3. Коротких И.Н., Крыштопина О. С. Беременность подконтролем: современные методы определения овуляции // Гинекология. - Вып. 17. - № 1. - 2015, С. 45-48.